Nabízíme kompletní služby v oblasti vývoje software na zakázku:
Brailcom se specializuje především na technologie založené na Free/Open Source Software a otevřených standardech. V souladu s tím také poskytujeme veškeré zdrojové kódy a dokumentaci k vyvíjenému software pod svobodnou licencí. Tím má zákazník záruku ochrany investic a svobodné vůle při dalším rozvíjení svých informačních technologií.
Zde je stručný seznam oblastí, kterými se nejčastěji zabýváme. Přehled konkrétních projektů naleznete v sekci Realizované projekty.
Náš tým má zkušenosti s následujícími technikami programování:
Komunikujeme těmito jazyky:
Následuje výčet významnějších komerčních i nekomerčních projektů. Kontaktní informace na organizace, pro které byly projekty zhotovovány a se kterými bylo spolupracováno naleznete v sekci Reference.
Trafika, http://trafika.brailcom.cz, 1997
Trafika poskytuje zrakově postiženým denní periodika prostřednictvím webového prohlížeče.
Projekt byl dokončen a je dodnes využíván.
Debian CZ, http://www.debian.cz, 1999 až 2000
Spolupráce na vydání první české verze největší linuxové distribuce Debian.
Projekt byl úspěšně doveden k cíli.
Katalog KTN, http://www.katalog.ktn.cz, 2000 až 2002
Jednoduchý on-line katalogový a objednávkový systém Knihovny a tiskárny pro nevidomé K.E. Macana (Perl, PostgreSQL).
Systém je používán a nadále rozvíjen.
EBAS, od roku 2001 dodnes
Aplikační framework pro rapidní vývoj informačních systémů.
Systém je založen na Pythonových specifikačních souborech definujících vazby mezi relační databází a grafickým uživatelským rozhraním. Tím je umožněna flexibilní a efektivní definice a správa obrazovkových formulářů, tiskových sestav a datových vazeb (Python, wxWidgets, PostgreSQL, Lout).
Framework byl dokončen a je nad ním dnes provozováno několik informačních systémů (bankovní systém, účetnictví, správa zakázek apod.). Vývoj nadále pokračuje.
Free(b)soft, http://www.freebsoft.org, od roku 2001 dodnes
Projekt Free(b)soft zastřešuje celou řadu dílčích projektů pro vylepšení přístupnosti počítačů zrakově postiženým na platformě svobodného software.
Nejvýznamnější projekty:
Více detailů o jednotlivých projektech viz URL výše.
Libre Software Meeting, http://www.libresoftwaremeeting.org, od roku 2001 dodnes
Organizace sekce “Accessibility” pro mezinárodní konferenci vývojářů a uživatelů svobodného softwaru pořádanou každoročně ve Francii a prezentace projektu Free(b)soft.
LSM Accessibility topic se stal důležitým setkáním z pohledu mezinárodní koordinace v oblasti vývoje a standardizece alternativních uživatelských rozhraní. Účastní se zástupci Gnome, KDE, Free Standards Group, SUN Microsystems a dalších.
Eurochance, http://eurochance.brailcom.org, projekt začal koncem roku 2003
Vývoj e-learningové aplikace umožňující distanční výuku jazyků pro nevidomé. Tento nadnárodní projekt realizuje společnost Brailcom, o.p.s. ve spolupráci s dalšími šesti subjekty ze Slovenska, Norska, Británie, Španělska a Rakouska.
Brailcom je zodpovědný za vedení a koordinaci projektu, volbu technických prostředků pro realizaci e-learningové aplikace a následnou implementaci systému pro zpracování zdrojových dat kurzů do podoby vhodné pro provoz takové aplikace a tvorbu specializovaného uživatelského rozhraní (Python, HTML, IMS, JavaScript).
Protože se Brailcom nevěnuje výhradně komerční činnosti, ale často také výzkumu a vývoji v oblasti pomoci zrakově postiženým, naleznete zde nejen naše zákazníky, ale také naše partnery.